top of page

                                                         1. samm

 

Milline on vannitoas vee äravool  

Kui duširuumi põrandasse on ehitatud veelukuga äravoolu renn, siis on võimalik dušinurk paigaldada otse põrandale. Kui renni pole, kuid dušinurga põranda juurde on veetud kanalisatsiooni toru, siis saab dušinurga paigaldada vaid koos dušialusega.

 

                                                         2. samm

 

Millist dušinurga uste avamisviisi eelistada 

Et duši all käimine oleks meeldiv tegevus, tuleb dušinurka valides arvestada enda liikumisharjumustega ning vannitoas oleva sisustusega. Dušinurki on olemas erinevate ukselahendustega:

 

               Uudne hõlmikuks - dušinurga küljeseina vastu liuguv   

               käänduks - väljapoole avanev

               voldikuks - dušinurga küljeseina vastu kokkuklapitav

               liuguks - küljeklaasi taha liuguv

 

                                                         3. samm

 

Kas täisklaasist või karkassraamiga dušinurk  

Täisklaasist dušilahendustes ei kasutata klaaside ümber metallist või plastikust raame. Dušinurga liikumatud klaasid kinnituvad seina külge spetsiaalsete klambritega või U-profiiliga. Täisklaasist dušinurgad on effektsed ning nad jätavad vannitoast avara mulje.

 

Karkassraamidel põhinevate dušinurkade raamitäidised valmistatakse õhukesest klaasist või polüstüroolist. Peamiselt liugustega valmistatavad dušinurgad on kaalu poolest kerged ja nende hind on täisklaasist dušinurkadest odavam. Karkassraamidel dušinurki on aga pisut tülikam hooldada kuna neil on rohkelt raskesti ligipääsetavaid kohti.

 

 

 

Mida tuleks dušinurka valides silmas pidada 

bottom of page